Hava Patlatıcı

0
1988

Hava patlatıcı, hava saldırılarını püskürtmeye yardımcı savunma birimidir. 120 derecelik görüş açısına sahiptir ve seviyelerine göre hava itme kapasitesi vardır. Hava patlatıcının üzerine dokunun ve çıkan bilgi ekranından döndür tuşunu kullanarak havanın itileceği yönü belirleyin. Hava patlatıcı, menziline giren hava birlikleri varsa çalışır yoksa çalışmaz. Bu yüzden yönünü iyi ayarlamak gerekir. Genellikle bir çok oyuncu tarafından gereksiz gibi görülür. Ancak hava saldırılarını püskürtmede etkin rol oynar.

Hava patlatıcı nedir? ne işe yarar? 

Hava patlatıcının amacı köyünüze saldırı yapan hava birliklerini geldikleri yöne doğru püskürterek oyalanmasını ve bu sayede savunma hattının düşmana daha çok hasar vermesini sağlar. İyi konumlandırılmış hava patlatıcıları köyünüzü hava saldırılarına karşı korur. Hava akımına kapılan hava birimleri geri doğru itildiğinde gerçekten saldırı yapan kişi için can sıkıcı olur ve çoğu zaman hava saldırısının başarısızlığıyla sonuçlanır.

Hava Patlatıcı Seviye Görünümleri

Hava patlatıcı seviyeleri geliştikçe görünümleri değişir ve son seviyelere doğru altın kaplamalı görünüme kavuşur. Seviye görünümlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

hava-patlatici-seviye-1hava-patlatici-seviye-2hava-patlatici-seviye-3
Seviye 1Seviye 2Seviye 3
hava-patlatici-seviye-4hava-patlatici-seviye-5hava-patlatici-seviye-6
Seviye 4Seviye 5Seviye 6

Hava Patlatıcı Özellikleri

 • Hava patlatıcı, menziline giren uçan birimleri hava gücünü kullanarak iter. (Lav tazı, Balon, Ejderha, Dalkavuk vs.)
 • 120 derecelik görüş açısı vardır.
 • Hava itme gücü, seviyesine göre 1.6 ile 3.6 karo arasında değişir.
 • Döndür butonuyla istediğiniz yöne doğru döndürülebilir.

Savunma Taktiği

 • Hava patlatıcı, cehennem kulesi ve hava savunmasının uzağında konumlandırılmalıdır. Çünkü dondurma büyüsü ile birden fazla birimin dondurulması önlenmelidir.
 • Deprem büyüsü ve yıldırım büyüsü kullanılarak hava savunmasıyla birlikte hava patlatıcının aynı anda yok edilmesini önlemek için birbirlerinden uzaklaştırın.
 • Hava patlatıcının konumu hava savunmalarını görecek şekilde olmalıdır. Köyün merkezine yakın konumlandırmak ve iki hava patlatıcıyı da birbirinin tersi istikametine döndürmek köyünüzü iki taraflı hava saldırılarına karşı koruyacaktır.

Saldırma Taktiği

Hava saldırılarında uygulanması gereken kurallar vardır. Bunlara uyulmazsa hava saldırılarında başarılı olmak pek mümkün değildir.

 • 1.Kural: Hava saldırısında bakılacak ilk şey hava patlatıcının nerede olduğunu tespit etmektir. Tespit edilen hava patlatıcısı köyün dışına yakın bir yerdeyse Okçu, Dalkavuk, Balon vs. kullanarak yok edilmelidir. Köyün içindeyse hangi tarafa döndürüldüğüne bakılır. Bazı köylerde hava patlatıcının ikisi de aynı yöne bakmaktadır. Hava patlatıcının görüş alanına girmeyen taraftan saldırınızı yapın veya patlatıcının kolaylıkla imha edileceği bir bölgeden saldırmayı deneyin.
 • 2.Kural: Hava savunmalarının dizilimine bakılır. Hava savunmaları Köy merkezinin yakınında ise hava saldırınız başarısız olabilir. Çünkü göndereceğiniz Lav Tazılar direk hava savunmalarına gideceğinden hemen imha olması muhtemeldir. Ancak ikinci savunma bölgesindeyse yani orta bölümdeyse iki hava savunmasını görecek şekilde lav tazıları bırakın. Arkasına Balon ve Dalkavukları yayın. Öfke, hız büyüleriyle balon ve dalkavukları hızlandırın ve köy merkezine ilerleyin.
 • Hava savunması ve hava patlatıcı köyün en dış bölgesine yakın bir yerdeyse Kraliçe yürüşü tekniğiyle öncelikle bu savunmaları yok edin.
 • Bir deprem ve iki yıldırım büyüsü kullanarak hava savunması ve patlatıcıyı yok edebilirsiniz. Ejderha saldırılarında hava savunmalarını bu yöntemle imha etmek etkili sonuçlar verir.

Gelişim Maliyeti ve Süresi

Aşağıdaki tabloda Hava patlatıcı seviyeleri ve bu seviyelere ait hava itme gücü, yükseltme maliyeti, yükseltme süresi gibi bilgiler yer almaktadır. Yükseltmek istediğiniz seviyeye ait bilgileri tablodan inceleyebilirsiniz.

Seviyeİtme Gücüİsabet PuanıYükseltme MaliyetiYükseltme SüresiDeneyim PuanıKöy Binası Seviyesi
hava-patlatici-seviye-1 Seviye 11.6 karo750500,000 para1 gün293 dp
koy-binasi-seviye6Seviye6
hava-patlatici-seviye-2 Seviye 22.0 karo800750,000 para3 gün509 dp
koy-binasi-seviye6Seviye6
hava-patlatici-seviye-3 Seviye 32.4 karo8501,250,000 para5 gün657 dp
koy-binasi-seviye7Seviye7
hava-patlatici-seviye-4 Seviye 42.8 karo9002,400,000 para7 gün777 dp
koy-binasi-seviye8Seviye8
hava-patlatici-seviye-5 Seviye 53.2 karo9504,800,000 para8 gün831 dp
koy-binasi-seviye9Seviye9
hava-patlatici-seviye-6 Seviye 63.6 karo1,0007,200,000 para9 gün881 dp
koy-binasi-seviye10Seviye10

CEVAP VER