Cehennem Kulesi

0
4550

Cehennem Kulesi, köyünüzü düşman saldırılarına karşı korumak için en güçlü ve en etkili savunma birimidir. Köy binası 10.seviyede köyünüze inşa edebilirsiniz. Hava ve kara birliklerine etkili hasarlar veren bu savunma biriminin iki modu bulunur “Tekli mod ve Çoklu mod”. Tekli modda tek bir hedefe devasa hasarlar verebilir. Örneğin bir Golemi saniyeler içerisinde yok edebilir. Çoklu modda ise aynı anda 5 birliği hedef alarak hasar verir. Cehennem kulesinin hasar verdiği birimler Şifacı veya İyileştirme büyüsü kullanılarak iyileştirilemez! Cehennem kulesi, kara iksir yüklenerek çalışır ve ateşlendikten sonra kara iksirle dolum yapılması gerekir. Eğer dolum yapılmazsa bir süre sonra kara iksir biter ve tekrar dolduruluncaya kadar atış yapamaz.

Cehennem Kulesi Seviye Görünümleri

Cehennem Kulesi, dolu haldeyken içerisinde ve üzerinde ateş yanar. Boş haldeyken ise içerisindeki ateş gözükmez, sönük haldedir. Boş ve dolu görünümlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

cehennem-kulesi-tekli-mod-bos  cehennem-kulesi-tekli-hedef-lvl3  cehennem-kulesi-coklu-mod-bos  cehennem-kulesi-coklu-hedef-lvl4
Tekli Mod -Boş- Tekli Mod -Dolu- Çoklu Mod -Boş- Çoklu Mod -Dolu-

Cehennem kulesinin dört seviyesi mevcuttur. Seviyeleri geliştikçe görünümleri farklılaşır. Görüntüsünden kaçıncı seviyede olduğu  anlaşılır. Seviye görünümlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Tekli Hedef;

cehennem-kulesi-tekli-hedef-lvl1cehennem-kulesi-tekli-hedef-lvl2cehennem-kulesi-tekli-hedef-lvl3cehennem-kulesi-tekli-hedef-lvl4
Seviye 1Seviye 2Seviye 3Seviye 4

Çoklu Hedef;

cehennem-kulesi-coklu-hedef-lvl1cehennem-kulesi-coklu-hedef-lvl2cehennem-kulesi-coklu-hedef-lvl3cehennem-kulesi-coklu-hedef-lvl4
Seviye 1Seviye 2Seviye 3Seviye 4

Cehennem Kulesi Özellikleri

 • 10.seviye köy binasının en etkili ve en güçlü savunma birimidir. Bu sebeple 10.seviye köy binasına geçildiğinde ilk olarak inşa edilmesi gereken savunma birimidir.
 • İki modu vardır; “Tekli ve Çoklu mod”. Tekli modda tek bir hedefe yüksek hasar, Çoklu modda ise aynı anda 5 birliğe düşük düzeyde hasar verir.
 • 8 karo birim yarıçapında menzili vardır. Menzili top atar ile aynıdır.
 • Kara iksirle çalışır. Bittiğinde dolum yapmak gerekir. Kara iksiri biten Cehennem Kulesi pasifleşir, hasar veremez.
 • İyileştirme büyüsü veya Şifacı gibi iyileştirmeler Cehennem Kulesinin yakıcı ateşi nedeniyle uygulanamaz!
 • Hasar puanı diğer savunma birimlerinden yüksek olduğundan yok edilmesi zaman alır.

Savunma Taktiği

 • Cehennem kulesinin yerleşimi köy merkezine yapılmalıdır. Mümkünse etrafı duvarla çevrili olması kolayca yok edilmesini önler.
 • Ganimet depolarının isabet puanları yüksek olduğundan cehennem kulesinin menzili etrafına yerleştirmek hem depolarınızı korur hemde cehennem kulesini
 • Cehennem kulesinin en çok saldırı alan tarafına iki adet dev bomba yerleştirmek gelen düşman birliklerinin canını büyük oranda azaltacak ve kulenin kavurucu ateşi düşmanı püskürtecektir.
 • Cehennem kulesi tekli mod da yüksek düzeyde hasar verir özellikle Golem, Pekka, Barbar Kral, Kraliçe gibi isabet puanı yüksek birimleri çok kısa sürede imha eder. Eğer köyünüze genellikle Golem, Pekka saldırıları oluyorsa tekli moda almak mantıklı olacaktır.
 • Atıcı, Madenci gibi sayıca yüksek birlikler tarafından köyünüz saldırıya uğruyorsa Cehennem Kulesini çoklu moda almak köyünüzü korumada önemlidir.
 • Unutmayın! köyünüze uzun süre uğramazsanız aldığınız saldırılarla Cehennem kulesinin atış gücü bitebilir. Cehennem kulesini tekrar aktif etmek için kara iksirle doldurun.

Saldırma Taktiği

 • Köy binası 10 veya 11.seviyeye saldırı yapılacaksa ilk olarak bakılması gereken şey cehennem kulesi var mı yok mu? Eğer cehennem kulesi varsa aktif olup olmadığına bakılır. Cehennem kulesinin içinde ve üzerinde ateşi yanıyorsa aktiftir. Eğer sönük ise pasiftir yani köy büyük ihtimalle terk edilmiştir. 9.seviye köy binasına saldırı yapıyormuş gibi saldırınızı yapabilirsiniz.
 • İkinci dikkat edilecek husus cehennem kuleleri tekli mod da mı yoksa çoklu modda mı? Hangi modda olduğunu anlamak için cehennem kulesinin tepesine bakılır tek halka mevcutsa tekli moddadır, birden fazla iç içe geçmiş halkalar çoklu modda olduğunu gösterir. Peki hangi modda olduğunu bilmek bize ne kazandırır? Saldırı yapacak olduğumuz ordu birliklerimiz dev büyücü ordusuysa ve cehennem kulesi çoklu moddaysa saldırımız büyük ihtimalle başarısız olur. Çünkü çoklu moddaki cehennem kulesi aynı anda 5 birliğe saldırı yaparak eritir ve iyileştirmelerde fayda vermez. Eğer tekli modda olsaydı ordu birliklerinin sayısı fazla olduğundan tekli modda askerlerin hızına yetişemeyecekti.
 • Saldırının başarılı olabilmesi için Çoklu moddaki cehennem kulelerini belli bir süreliğine durdurmak için Dondurma büyüsünden yaralanın. Eğer iki cehennem kulesi birbirine çok yakınsa iki kuleyi de aynı anda dondurabilirsiniz.
 • Ordu birliklerinizi tek cehennem kulesini gören bir bölgeden gönderirseniz iki cehennem kulesinin ortasında kalmamış olursunuz. Aynı anda iki cehennem kulesinin ortasında ordu birliklerinizin kalması ordunuzu kavuracaktır.
 • Atlama büyüsü kullanmak Cehennem kulelerine bir an önce ulaşıp yıkmak için biçilmiş kaftandır. Bu yüzden cehennem kulesini de içine alan bir atlama halkası oluşturmak cehennem kulesini kısa sürede yok etmenizi sağlar.

Gelişim Maliyeti ve Süresi

Cehennem kulesi seviyelerini geliştirmek için aşağıdaki tablodan gelişim maliyet ve sürelerini inceleyebilirsiniz. Maliyet sütununda seviyenin kaç altınla geliştirileceği, İnşaat süresi sütununda ise ne kadar sürede inşaatın tamamlanacağını göstermektedir. Köy Binası seviyesi ise o seviyeye yükseltebilmek için olması gereken köy binası seviyesini göstermektedir. 10.seviye köy binasına inşa edilebilen Cehennem kulesi en fazla 4.seviyeye kadar yükseltilebilir. Cehennem kulesini 4.seviyeye yükseltebilmek için 11.seviye Köy binasına sahip olmanız gerekmektedir.

SeviyeTekli ModÇoklu ModHasar PuanıDoldurma MaliyetiMaliyetİnşaat SüresiDeneyim PuanıKöy Binası Seviyesi
İlk Saniyedeki Vuruş1,5 sn den sonraki vuruş4,5 sn den sonraki vuruşVuruş Başına HasarHedef Sayısı
cehennem-kulesi-coklu-hedef-lvl1 Seviye 1231001,0003051,500500 kara-iksir5,000,000 para
7 Gün777 dp
koy-binasi-seviye10 Seviye 10
cehennem-kulesi-coklu-hedef-lvl2 Seviye 2301251,2503751,800600 kara-iksir6,500,000 para
10 Gün929 dp
koy-binasi-seviye10 Seviye 10
cehennem-kulesi-coklu-hedef-lvl3 Seviye 3351401,4004152,100700 kara-iksir8,000,000 para
14 Gün1099 dp
koy-binasi-seviye10 Seviye 10
cehennem-kulesi-coklu-hedef-lvl4 Seviye 4411551,5504552,400800 kara-iksir10,000,000 para14 Gün1099 dpKöy binası seviye 11 Seviye 11

CEVAP VER